Розклад
Оберіть місто:
Блог
Зупинка громадського транспорту. Що пасажир очікує побачити на зупинці, а що ні
Зупинка громадського транспорту. Що пасажир очікує побачити на зупинці, а що ні

Зупинка громадського транспорту. Що пасажир очікує побачити на зупинці, а що ні

лип 8 2019

Зупинка громадського транспорту. Що пасажир очікує побачити на зупинці, а що ні 

Зі збільшенням бюджетів в українських міста все більше коштів витрачається на транспортну галузь. З’являються нові автобуси, тролейбуси і трамваї. Оновлюються старі і встановлюються нові зупинки громадського транспорту. Перебудовуються платформи посадки/висадки пасажирів, встановлюються  нові дорожні знаки, тощо.

Найперше варто розібратись, що на зупинці має бути. Цей перелік є описаний в правилах розміщення та обладнання зупинок міського електро- та автомобільного транспорту. В правилах міститься інформація про технічні особливості при облаштуванні зупинок (відстань, ширина, довжина), а також що і як повинно розташовуватись, зокрема 

 1. Дорожні знаки

 2. Розклад руху (якщо інтервал руху громадського транспорту становить більш як 10 хв)

 3. Павільйони для очікування

 4. Кіоски і реклама

 5. Урни

 6. Зелені насадження

 7. Огорожі

 8. Освітлення 

Водночас не всі нововведення, які створюються на зупинках в українських містах мають сенс чи навіть логічне пояснення вже не кажучи про функціональність та необхідність.  Отримавши додаткові фінансові ресурси досить часто міста витрачають ці кошти на інфраструктуру, яка не створює для пасажирів зручностей чи додаткової вартості.

Спробуємо розібратись на що витрачаються кошти на зупинках.


 1. «Удосконалення» дорожніх знаків і розміщення на них розкладів. Виявляється можна зробити і одне і інше разом, до того ж додати певне покращення завдяки кованій конструкції, яка очевидно має додавати естетики міському міській інфраструктурі. 

Подібні спроби були в різних містах України, але майже завжди мали подібний результат – розміщувались вони на відносно великій відстані від пасажирів, інформації в них багато і розібратись в ній досить складно, інформація подана з ідеєю що зміни в розкладі не можливі ( дуже часто якраз навпаки – зміни в розкладі відбуваються досить часто, але оскільки це неможливо відобразити на такому знакові, то з часом пасажири перестають довіряти інформації на знаках і не користуються інформацією розміщеною на таких носіях).

Тож і виходить, що місто кошти витратило, але пасажирі оцінюють така піклування про свої потреби з великими сумнівами. 


 1. Розумні зупинки. Розумними зупинками в різних містах Україні прийнято називати щось інше, але як правило це поняття включає: сам павільйон, табло яке показує час прибуття транспорту, USB для можливості зарядки телефонів, світло, камера спостереження, урни для сміття. Перше, що варто зауважити – коштують такі зупинки не дешево і навіть наші багаті після децентралізації міста можуть їх встановити від кілька штук до кілька десятків. Як правило в центральній частині міста. Оскільки підходи до табло прибуття/відправлення бувають різні то і вигляд табло часто не дозволяє пасажирам зорієнтуватись що і до чого.  Окрім високої вартості «розумні зупинки» часто потерпають від «нерозумного обслуговування». На жаль досить часто в містах де такі зупинки встановлені табло показують або не вірну інформацію або ж зовсім не показують інформації через відсутність зв’язку з транспортними засобами.  


 1. Дуже розумні зупинки. Наприклад в Дніпрі встановили надзвичайні зупинки, які окрім вже всього переліченого мають ще й безкоштовний WiFi, обігрів, годинник, термометр, кнопку виклику поліції. Коштує така зупинка 170-200 тисяч гривень. Дві такі зупинки встановили за кошти міської ради, а решту 100 пропонують встановити підприємцям міста. Наразі не вдалось знайти інформації про те, що інвестори вкладають кошти в зупинки з підігрівом.Як правило більшість рішень подібного характеру проводяться без консультацій з громадськістю. До речі не лише в Україні працівники міської ради роблять «покращення» не поговоривши з пасажирами. Для прикладу можна згадати Варшаву (Польща) де міська рада встановила 1500 зупинок з незручними лавицями і прозорим дахом, який не захищав від сонця), але під тиском громадськості переробила їх, зробивши в павільйонах тінь від сонця.

А от що повинно бути неодмінно на зупинці громадського транспорту, то це розклад руху, а також навігація. Розклади, які створює rozklad.in.ua створюються за принципами універсального дизайну та окрім самих розкладів інформують пасажирів про перелік зупинок на маршруті, відстань в хвилинах до потрібної зупинки, розклад автобусів доступних для осіб з інвалідністю, мапа та інша інформація. 

Встановлення розкладів не коштує великих коштів, їх можна встановити на кожній зупинці, вони корисні не лише пасажирам, але й перевізникам, їх обслуговування коштує недорого і його можуть здійснювати працівники без додаткового навчання.     


Команда rozklad.in.ua працює щоб громадський транспорт українських міст змінювався, та ставав більш дружнім до пасажирів, допомагав краще розуміти міста та ефективно планувати свій час.
Розроблені нашою компанією макети розкладів руху громадського транспорту увібрали в себе найкращі традиції європейських транспортних компаній щодо інформування пасажирів про роботу громадського транспорту міста та створюються відповідно до принципів «універсального дизайну», а отже є інтуїтивно зрозумілими. Саме тому, користуватись розкладами для громадського транспорту rozklad.in.ua можуть пасажири будь-якого віку, подорожуючі з інших міст та іноземні туристи.
Рішення, які ми пропонуємо для пасажирів мають комплексний характер і надають інформацію про потрібний маршрут громадського транспорту там де Ви цього потребуєте:
- на вашому ПК (коли ви ще тільки плануєте поїздку);
- на смартфоні (по дорозі до зупинки) ;
- безпосередньо на зупинці.
Ось лише кілька принципів, які були закладені в розклади руху руху міського транспорту, що роблять їх такими важливими для пасажирів:
1. Точний графік відправлення на тиждень. Розміщені на зупинках, персональних комп’ютерах та Ваших смартфонах, розклади руху громадського транспорту, допоможуть не лише дізнатись коли буде найближчий потрібний Вам маршрут, але й другий, третій, які йтимуть за ним. Маючи перед собою графік руху на цілий день Ви без проблем зорієнтуєтесь коли потрібно виходити з офісу чи дому щоб прийти на зупинку вчасно…а не скажімо прийти і чекати на зупинці ще 10, 20 чи 30 хвилин.
2. Навігація по місту. Подорожуючи по Україні, мабуть всім з нас доводилось бувати в ситуації повного нерозуміння нового міста. Який громадський транспорт їздить з найближчих зупинок? Куди я можу ним доїхати? Через скільки зупинок буде та, яка потрібна мені? На всі ці питання дають відповіді розклади руху rozklad.in.ua. Наші розклади містять не лише точний час відправлення, але й перелік зупинок на маршруті, що стане Вам у нагоді щоб краще зорієнтуватись в незнайомому місті. Але навіть в рідному місті цей перелік зупинок підкаже Вам, який маршрут краще вибрати щоб швидше приїхати до потрібного місця.
3. Планування часу. Ви можете планувати свій час на дорогу ще будучи вдома – просто відкрийте на своєму ПК чи смартфоні web сторінку rozklad.in.ua і визначіть коли вам потрібно виїхати щоб опинитись у потрібному місці у потрібний час. А щоб краще орієнтуватись по місту та знати скільки часу в хвилинах потрібно для проїзду до потрібної Вам зупинки – використовуйте інформацію розміщену зліва від назви зупинки та позначену символом хвилини «'».
4. Універсальний дизайн та зручне розташування. Розміщуючи розклади руху громадського транспорту на зупинці ми дбаємо, щоб їх могли прочитати діти, дорослі, люди різного зросту та можливостей зору. Розклади на зупинках знаходяться у металевих, захищених від опадів, інформаційних панелях, які кріпляться до спеціально встановлених знаків, зупиночних комплексів, павільйонів, або інших місць які визначив перевізник. Всі вони знаходяться на рівні очей.
5. Пряма співпраця з перевізниками забезпечує необхідну точність та достовірність інформації. Розклад руху, маршрут, зміни та тимчасові маршрути…все це, а також інша інформація, яку ви бачите на сайті, зупинці чи своєму мобільному пристрої, це офіційна інформація перевізників. Маючи інформацію по конкретній зупинці, Ви також можете звертатись напряму до перевізника (інформація про контакти знаходиться на зупинках), або через посередництво rozklad.in.ua з пропозицію пересунути конкретний рейс, або ж додати рейс пізніше. Ми переконані, що таким чином, пасажири і перевізники можуть разом формувати графіки руху, які потрібні пасажирам та вигідні перевізникам.

З питань співпраці - [email protected]
Слідкуйте за нами на facebook
Щиро віримо, що продукти компанії rozklad.in.ua допоможуть Вам у поїздках містом, оптимізації часу на проїзд та принесуть задоволення від користування громадським транспортом. З найкращими побажаннями, команда rozklad.in.ua