Розклад
Оберіть місто:
Блог
Зміни в системі оплати, які вже можна впроваджувати
Зміни в системі оплати, які вже можна впроваджувати

Зміни в системі оплати, які вже можна впроваджувати

лип 5 2019

Все частіше в інформаційному просторі можна знайти новини, як українські міста впроваджують «електронний квиток», або подібні системи. Одна з головних причин, яку називають чиновники – це намагання вивести з тіні кошти, які сплачуються пасажирами, кращий облік коштів, переведення коштів в безготівковий вигляд, зменшення операційних витрат за збір коштів, тощо.

Цікаво, що окрім цієї мети, часто називається ще одна – і вона є надзвичайно важливою для пасажирів, а саме можливість пасажиру пересаджуватись з одного транспорту в інший в рамках вибраного часового ліміту на одну поїздку. Пасажири в Україні не люблять пересідати з одного маршруту в інший з кількох причин, але найбільше з причини, того що за кожен новий проїзд потрібно додатково оплачувати. Саме тому пасажири часто просять і вимагають певних, цілком конкретних маршрутів, які мають зв’язати один мікрорайон з іншим…таким чином в містах ми маємо десятки схожих між собою маршрутів, які мають великі інтервали а той взагалі рухаються впродовж дня нерівномірно. 

Тут також варто відзначити, що окрім пасажирів, які таким чином економлять половину вартості щоденного проїзду (інколи і більше) така можливість вигідна і перевізнику, а найбільше муніципалітетам. Приміром Вінницька міська рада для того щоб пасажири могли доїхати з одного пункту до іншого будує нові лінії та відкриває нові маршрути (зокрема трамвайні, тролейбусні, відкриття яких з інфраструктурної точки зору обходиться бюджету в мільйони гривень). І насправді пасажирам така увага міста подобається, але досягнення певних завдань можна робити без вкладень в інфраструктуру. 

Вже зараз завдяки співпраці транспортних підприємств з банками і мобільними операторами можна оплатити проїзд в громадському транспорті. Пасажир, що таким чином оплачує проїзд отримує квиток в якому зазначено коли було його придбано, в якому транспорті і до якого часу він дійсний. Тобто вже зараз перевізники, які мають договори про співпрацю з мобільними операторами і банками, можуть дозволити пасажирам пересадку з одного маршрутного транспорту до іншого в межах часового ліміту. 

Таким чином вже зараз не чекаючи дорого вартісного обладнання з валідаторами, картками, роздрібною мережею поширення та поповнення карток … впровадити зміни, які будуть корисні і пасажирам і містам. Пасажири нарешті отримають свободу і зможуть пересаджуватись з одного транспорту в інший, а місту не потрібно буде створювати нові і нові маршрути що можуть зв’язати однин мікрорайон з кожним в місті.


Команда rozklad.in.ua працює щоб громадський транспорт українських міст змінювався, та ставав більш дружнім до пасажирів, допомагав краще розуміти міста та ефективно планувати свій час.
Розроблені нашою компанією макети розкладів руху громадського транспорту увібрали в себе найкращі традиції європейських транспортних компаній щодо інформування пасажирів про роботу громадського транспорту міста та створюються відповідно до принципів «універсального дизайну», а отже є інтуїтивно зрозумілими. Саме тому, користуватись розкладами для громадського транспорту rozklad.in.ua можуть пасажири будь-якого віку, подорожуючі з інших міст та іноземні туристи.
Рішення, які ми пропонуємо для пасажирів мають комплексний характер і надають інформацію про потрібний маршрут громадського транспорту там де Ви цього потребуєте:
- на вашому ПК (коли ви ще тільки плануєте поїздку);
- на смартфоні (по дорозі до зупинки) ;
- безпосередньо на зупинці.
Ось лише кілька принципів, які були закладені в розклади руху руху міського транспорту, що роблять їх такими важливими для пасажирів:
1. Точний графік відправлення на тиждень. Розміщені на зупинках, персональних комп’ютерах та Ваших смартфонах, розклади руху громадського транспорту, допоможуть не лише дізнатись коли буде найближчий потрібний Вам маршрут, але й другий, третій, які йтимуть за ним. Маючи перед собою графік руху на цілий день Ви без проблем зорієнтуєтесь коли потрібно виходити з офісу чи дому щоб прийти на зупинку вчасно…а не скажімо прийти і чекати на зупинці ще 10, 20 чи 30 хвилин.
2. Навігація по місту. Подорожуючи по Україні, мабуть всім з нас доводилось бувати в ситуації повного нерозуміння нового міста. Який громадський транспорт їздить з найближчих зупинок? Куди я можу ним доїхати? Через скільки зупинок буде та, яка потрібна мені? На всі ці питання дають відповіді розклади руху rozklad.in.ua. Наші розклади містять не лише точний час відправлення, але й перелік зупинок на маршруті, що стане Вам у нагоді щоб краще зорієнтуватись в незнайомому місті. Але навіть в рідному місті цей перелік зупинок підкаже Вам, який маршрут краще вибрати щоб швидше приїхати до потрібного місця.
3. Планування часу. Ви можете планувати свій час на дорогу ще будучи вдома – просто відкрийте на своєму ПК чи смартфоні web сторінку rozklad.in.ua і визначіть коли вам потрібно виїхати щоб опинитись у потрібному місці у потрібний час. А щоб краще орієнтуватись по місту та знати скільки часу в хвилинах потрібно для проїзду до потрібної Вам зупинки – використовуйте інформацію розміщену зліва від назви зупинки та позначену символом хвилини «'».
4. Універсальний дизайн та зручне розташування. Розміщуючи розклади руху громадського транспорту на зупинці ми дбаємо, щоб їх могли прочитати діти, дорослі, люди різного зросту та можливостей зору. Розклади на зупинках знаходяться у металевих, захищених від опадів, інформаційних панелях, які кріпляться до спеціально встановлених знаків, зупиночних комплексів, павільйонів, або інших місць які визначив перевізник. Всі вони знаходяться на рівні очей.
5. Пряма співпраця з перевізниками забезпечує необхідну точність та достовірність інформації. Розклад руху, маршрут, зміни та тимчасові маршрути…все це, а також інша інформація, яку ви бачите на сайті, зупинці чи своєму мобільному пристрої, це офіційна інформація перевізників. Маючи інформацію по конкретній зупинці, Ви також можете звертатись напряму до перевізника (інформація про контакти знаходиться на зупинках), або через посередництво rozklad.in.ua з пропозицію пересунути конкретний рейс, або ж додати рейс пізніше. Ми переконані, що таким чином, пасажири і перевізники можуть разом формувати графіки руху, які потрібні пасажирам та вигідні перевізникам.

З питань співпраці - [email protected]
Слідкуйте за нами на facebook
Щиро віримо, що продукти компанії rozklad.in.ua допоможуть Вам у поїздках містом, оптимізації часу на проїзд та принесуть задоволення від користування громадським транспортом. З найкращими побажаннями, команда rozklad.in.ua